تبلیغات
کاظــــــم رفــــــســــنــــجانــــــی - یک خاطر از تمرین سرودچشم تموم کائنات
یک خاطر از تمرین سرودچشم تموم کائنات  

چند سال پیش برای اجرای سرود رهبری، که بسیار سرود زیبایی هم بود با 30 نفر از دانش آموزان یکی از مدارس کار تمرین را آغاز کردیم. روز اول یک بخش از سرود را تمرین کردیم که اون بخش در روزهای بعد نیاز به تمرین بیشتری نداشت.  روز بعد که به جلسه تمرین به مدرسه رفتیم و بخش دیگری از سرود را شروع کردیم به این مصرع که می رسیدیم،(مثل سلمان و ابوذر درخونت میشینیم) بچه ها یک دانش آموز دیگری رو نگاه میکردند و می خندیدند و تمرین بهم میریخت. مجبور میشدیم چندین مرتبه سرود را از نو شروع کنیم. از بچه ها پرسیدم چرا به اینجای سرود که میرسیم خنده میکنید و سرود رو قطع میکنید. یکی از  بچه ها گفت اسم دو تا از برادرهای این دانش آموز ، سلمان و ابوذر هست وقتی ما به این تکه از سرود میرسیم نگاهش میکنیم خندهمون میگیره. منهم یه ترسی برا دانش آموزان گروه گذاشتم یا اونا رو جابجاشون کردم که دیگه به این تکه از که سرود رسیدیم  ، نخندند.  اونا قول همکاری دادند و مجددا تمرین را شروع کردیم . اینبار هرموقع به (مثل سلمان و ابوذر) می رسیدیم من خنده ام میگرفت و مجبور میشدم آهنگ رو قطع کنم.دو یا سه روز به این تکه از سرود بند بودیم . 

بالاخره هر جور بود تمرین را به پایان رساندیم و شکر خدا خیلی سرود زیبایی هم شد. که در یادواره شهدا و دهه فجر با یک گروه 50 نفره از دانش آموزان پسر و دختر و بعدها هم در چندین مدرسه و مراسم دیگر جهت اجراء دعوت شدیم. در پایان برای تمامی اعضای گروه سرود بویژه دانش آموزان دخترانه که برای جشن تکلیف از سال 73 تا 94 با مدارس آنها همکاری داشتم و در آن جشن ها در زمینه آهنگسازی و یا اجرای آهنگ سهیم بودم و هم چنین دانش آموزان پسر و دختر مدارس مختلف که بنده افتخار داشتم در سرودشون همکاری داشته باشم. آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم. متاسفانه از سال 94 به بعد به دلایلی موفق نشدم در گروههای سرود همکاری داشته باشم که بدینوسیله از مدیران محترم مدارس، بویژه دبستان ام کلثوم عذر خواهی میکنم.   


متن سرود چشم تموم کائنات (مثل سلمان و ابوذر)

 

 چشم تموم کائنات سوی عنایت علی
رهبر ما خامنه ای تحت حمایت علی
رهبر فرزانه ما ای علی روزگار
وارث خونهای پاک و از خمینی یادگار
یا علی جان مقتدای من تویی
رهبر من ، مرجع من ، پیشوای من توی
ما دیگه نمیگذاریم دستای تو بسته بشه
مثل حیدر دلت از امت خود خسته بشه
مثل سلمان و ابوذردر خونت می شینیم  
آخه توچهره تو تصویر حیدر می بینیم
بذار تا هرچی می خوان ، بگن ولی ،ما همینیم    
توی چهره علی عکس خمینی می بینیم
وقتی تو حرف می زنی اشکای ما جاری می شه 
اگه تو گریه کنی ذخم دلا کاری می شه
رفقا بیاید با هم قدر علی رو بدونیم
تا دم آخر باهاش همه بسیجی بمونیم
خون تو رگهامون و هدیه به رهبر می کنیم
پای عشقش با همه سختی ها ما سر می کنیم
حرف تو برای ما حرف امام زمونه
تا دم آخر آقا تو سینه هامون می مونه
حرف تو برای ما حرف امام زمونه
تا دم آخر آقا تو سینه هامون می مونه

لازم به ذکر است این سرود قبلا با همین آهنگ در یکی از شهرستانها ساخته و اجرا شده بود.

لینک ویدیوی سرود[http://www.aparat.com/v/bpaCH/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%AF_%DA%86%D8%B4%D9%85_%D8%AA%D9%85%D9%88%D9%85_%DA%A9%D8%A7%D8%A6%D9%86%D8%A7%D8%AA_%D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%B9%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%B3%D8%AA]