تبلیغات
کاظــــــم رفــــــســــنــــجانــــــی - وصیتنامه سردارشهید محمدجعفریان
یکشنبه 15 اسفند 1395

وصیتنامه سردارشهید محمدجعفریان

   نوشته شده توسط: کاظم رفسنجانی    به ادامه مطلب بروید....

بسم الله الرحمن الرحیم

نام ونام خانوادگی :شهید محمدجعفریان

نام پدر:حسن

میزان تحصیلات:دیپلم

تاریخ تولد:روز000ماه000سال1342

تاریخ شهادت:روز23ماه1سال1362

محل شهادت:شرهانی

نام عملیات:والفجر1

محل دفن: گلزار شهدای جوادیه فلاحبه نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان ،متن كامل وصیت نامه محمد جعفریان دولت آبادی :11/1361‌‌‌‌‌‌(بهمن ماه هزاروسیصدوشصت و یك ،اخرین وصیت نامه )

بسم االله ناصرمجاهدین 0

به نام خداوبه یادخداوراه خدا

ان الله اشتری من المومنین انفسهم واموالهم بان لهم الجنه(توبه/1)

هماناخداوند جان ومال مومنین رابابهشت معاوضه می كند0

فضل الله المجاهدین باموالهم وانفسهم علی القاعدین درجه (نساء/95)0

خداوند متعال تلاشگران با مال وجان درراه خود رااز آنانكه نمودند وایستادند0برتری می دهد 0

ولاتحسبن الذین قتلوفی سبیل الله امواتا بل احیاءعند ربهم یرزقون (ال عمران /164)0

گمان نكنید آنانكه درراه خداه كشته شده اند مرده اند بلكه آنان زنده اند ودرنزد خداوند روزی میشوند 0

اشرف الموت قتل الشهاده (پیامبراكرم (ص)شرافتمندترین مرگ ها شهادت است 0

 اكرم الموت القتل الله (حضرت علی (ع)گرامی ترین مرگ ها كشته شدن درراه خداست 0

شهادت ارث اولیاست ،مكتبی كه شهادت دارد اسارت ندارد 0

بسم الله :رضیت بالله رباوبالا سلام دینا وبمحمد صلی الله علیه واله نبیا وبعلی اماما وبالحسن والحسین وعلی ومحمد وجعفر وموسی وعلی ومحمد وعلی والحسن  القایم علیه السلام ائمه وقاده اماما بهم اتولی ومن اعدائهم

خوشنودم كه خدا پروردگار من است واسلام دین من حضرت محمد كه درود خدا براولادش باد پیغمبر من است و حضرت علی (ع)وموسی (ع)وعلی (ع)ومحمد (ع)وعلی(ع)وحسن (ع) وفرزند شایسته او حضرت مهدی (عج)كه درود خد ا برایشان باد وآقایان وامامان ورهبران منند با ایشان دوستی می كنیم واز دشمن ایشان بیزاری می جویم 0

1.   خدایا عاشقم عاشق ترم كن   

2.   سروجانم فدای رهبرم كن

وقت آن آمد كه من قربان شوم

جسم بگذارم سراسر جان شوم

 

1.   خدایا :صبرواستقامت وپایداری درراهت را بعدازشهادتم به خانواده ام عطا كن و آنها را صبور وپایدار نگه دار 0خدایا ،معبودا ،معشوقم ،امیدم ،ای آن كه زند ه به تو ام وزنده بودنم برای توست ومردنم برای توست 0 دراین لحظات آخركه قلم رابرروی كاغذ جهت تذكرووصایای خود گذاشتم قدرت آنرابه من بده وصایای خودرا برروی كاغذ بیاورم تا بعدازشهادتم تنها یك وصیت نامه  را برای خانواده ام به جای بگذارم تا وصیت ها درس پایداری واستقامتی باشد بر نسل های آینده كه بیاموزند چگونه زیستن وچگونه مردن را 0واز رهبری آگاهانه ی امام خمینی دراین زمان باخبر شوند كه امام چه جوانانی را پرورش داده است كه شهادت راسعادت وشهادت را باعث آزادی از اسارت  میدانند وآنها هم بیاموزند از امام وجوانان امروز ازولایت فقیه كه استمرار حركت انبیاست. خدایا :پروردگارا ،حركت كردن و آمدن من به جبهه ها تنها و تنها به خاطر این است كه اسلام در خطر است و برای صیانت از آن حركت خود را الزامی می دانم و چون رضای تو را ‹خدایا › در این میدیدم و خدا میداند كه الان در حال رفتن به سوی اویم وبهترین و لذت بخش ترین لحظات تمام عمر و زندگیم همین لحظات است .

2.   خدایا :رضایت را در این دیدم كه به سپاه بروم و به جبهه بیایم و بیشتر وقت خود را در دانشگاه تو ، جبهه بگذرانم و اگر رضایت تو در شهید شدنم است مرا ببر و اگر رضای تو در ماندنم است مرا نگه دار و متوجه ام باش .

))الهی رضا برضائك و تسلها كامرك ))

خدایا :پروردگارا ، خودت روح الله را ، این مظهر پاكی و شهامت را این نشانه اسلام راستین را ، به فرزند پاك محمد (ص) را ، امید مستضعفان جهان را ، این ناجی ایران را ، بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران را ، این صادق و صالح راهت را ، این مظهر و وحدت ، این عالم و عابد را ، این بانی استقلال را ، این دلخواه مردم را ، این نائب مهدی را ، این معلم مستضعفان را ، این علی گونه زمان را ، هادی گمگشته گان را ، این مهره آزادگان را ، همرزم رزمندگان را ، این نمونه خوبان را ، این واژگون كننده طاغوتیان را ، این مرد دین و سیاست را ، این خمینی نمونه دینت را ، ای خدایی كه بر همه چیز توانایی ، ای آفریننده هر چه هست ، ای نگه دارنده همه افراد ، خودت او را یاری فرما . خدایا او را تا ظهور مهدی (عج) برای ملت ایران ، مسلمانان ایران و جهان  و مستضعفان دنیا نگه دار ، او را یاور و راهنما باش و از عمر ما بكاه و به عمر او بیفزا ، سالهای عمر مارا فدای یك لحظه عمر امام خمینی بكن ،ای خدای بزرگ .خدایا:ما گنهكاران درگاهتیم ،بی پناهان را بی كسان در گاه توایم .خدایا من جزو كوران درگاهتم ،اما خدایا تو خوب میدانی كه عظمت و جلالت و بزرگواری و بخشندگی و رحمانیت او سایر صفات جلالیت را خوب نشناختم و درك نكرده ام اما با اینكه در این بعدها كوریم و گم گشتگانیم .خود میدانی كه به تو عشق می ورزم ، قلبم مملو از عشق به تو است و برای تو مبارزه می كنم و عاشق تو شده ام و می خواهم جان ناقابلم را به جانانی كه تو باشی (خدا ) تقدیم نمایم . در جستجوی رسیدن به تو و قرار گرفتن در صف شهدائی كه تقدیم درگاهت شده اند ،هستند . یاریم كن ای مهربان ترین مهربان ها.خدایا كورم اما در حال كوری و ناتوانی عاشق اسلام وقران شدم،عاشق محمد(‌ص)و امامان معصوم(ع) وامام مهدی صاحب الزمان(عج) شدم،عاشق شهادت در راه اسلام وحفظ قران و نشر مكتب شیعه شده ام،عاشق سرباز بودن مهدی شده ام.خواستار دیدن جمال تو هستم.گریه وناله از برای دیدن تواكنون كه هدایتم كردی ای خدای مهربان و از گمراهی وكوری نجاتم دادی و به سوی نور و روشنی كشانده ای،نه از كشتن كافران بیم و ترسی به خود راه می دهم و نه از كشته شدنم به دست كافران و برای حفظ و تداوم وصدوراسلام عزیزمان،قران كریممان وانقلاب اسلامیمان و برای خشنودی و رضای تو جان بی ارزشم را در طبق اخلاص به درگاهت می گذارم وتنها تو را می پرستم و تنها از تو كمك می خواهم واز دنیا با داشتن (خدا)هراسی به دل راه نمی دهم.پدرم،مادرم،برادرانم،خواهرانم،اقوامم.ملت شهید پرور ایران اسلامی:من از میان شما رفتم تا به دیدار یار همیشگی خود برسم،بال وپر گرفتم و به دیدار معشوق خود پرواز می كنم اما،من چند پیام به شما عزیزان دارم:1_نگذارید امام تنها بماند وفرزند زهرا(س)نائب مهدی یعنی روح الله تنها بماند ،یار او باشید یاورش باشید ، یاریش كنید ، دعایش كنید ، سلامتیش را از خدا بخواهید . گفتم در اول امام كیست بیشتر او را یارو یاور باشید . بعد ...

2دین خدا دین اسلام را خوب بشناسید و خدا را یاری كنید چه با زبان و چه با قلب و چه با عمل . یاری كردن خدا همان یاری نمودن دین خدا اسلام ، محمد (ص) است .

3حق را از ناحق تشخیص داده و حرف حق را بزنید اگر چه تلخ و باعث ناراحتی ناحقان شود .

4ولایت فقیه ، ولایت فقیه همان رسالت انبیا و امامان معصوم را بر دوش دارد و ما باید سعی كنیم در تمام اعمالمان تسلیم دستورات امام باشیم امام تولبورعینی مكتب است از طرف دیگر امام یك نعمت الهی است كه خداوند به ما عطا كرده است باید شكر این نعمت را به جا آوریم ،تابع اسلام و دستورات ایشان باشیم اگر از این امر مهم سرپیچی كنیم به عذاب الهی دچار خواهیم شد .

5 روحانیت ،روحانیت عزیز و انقلابی چهره های مظلوم جامعه ،روحانیت پشتیبان ولایت فقیه اند ، روحانیت موتور حركت انقلاب اسلامی می باشند ، روحانیت پر و بال امامند ، روحانیت نور چشم اسلام عزیزند و همچنین سپاه پاسداران .قدر روحانیت و سپاه را بدانید و تا می توانید از سپاه و علمای اعلام مراجع تقلید پشتیبانی كنید كه اینان انقلابتان را به جهان صادر می كنند و حفظ خواهند نمود و حافظ همه شما هستند .

6هرگز از قرآن و خاندان عصمت و طهارت فاصله نگیرید زیرا سعادت و رستگاری در همین است .

7 به خانواده های شهدا كه چشم و چراغ این ملتند احترام  گذاشته كه ناراحتی آن ها باعث روح شهداست و خوشحال نمودن آنها باعث شادی روح شهداست .

8-جبهه ها ،جبهه ها دانشگاههای اسلامی هستند و هر كدامتان یك دوره ی سه ماهه را بگذرانید كه جزء انسانی كه در آینده افسوس خواهند خورد نباشید .

9 پایگاه های بسیج گروه های مقاومت بسیج را خالی نگذارید و پر كنید ، به سپاه پاسداران این مركز انسان ساز و اسلامی بروید و بر تعداد پاسداران اسلام بیافزایید كه با قدرت 20 میلیون نیرو بتوانیم این دنیای استكباری كه الان از قدرت و عظمت سپاه پاسداران و بسیج سپاه به پستی و انحطاط كشانده و از بین ببریم و شرق و غرب و ابر قدرتان را به هلاكت كشاند و حكومت اسلام رابه عنوان ابر قدرت اسلام در جهان بر پا كنیم تا دیگر ستم و ستم كاری نباشد .

10مساجد ، سنگر های هر انقلاب اسلامی مسجد خواهد بود و از مسجد انقلاب اسلامیما ن شروع شد و در مسجد به او رشد بدهید تا به پیش برود .دوری از مسجد ، دوری از اسلام بی  تفاوت به انقلاب اسلامی و اسلام عزیز است .

11نماز های جمعه و جماعت هر چه باشكوه تر برگزار كنید كه این جمعه و جماعات دشمن را نابود خواهند كرد و اسلام را پیروز .

12 راهپیمایی ها را با شكوه هر چه تمام تر در روزهای معمول و مشخص شده انجام دهید . شركت شما مردم عزیز ایران شهید پرورش دهندگان در این مراسم و امثال آن ...به دشمنان میفهماند كه ملت هنوز در صحنه است و میباشد و نمی گذارد ابر قدرتی و تجاوز قد علم كند و اگر قد علم كرد نابودش خواهند نمود . این ملت ا نقلابی  و اسلامی در صحنه ایران و با كمك و یاری از خداوند منان .

13 شهدا ، زنده نگه داشتن یاد شهدا ، زنده نگه داشتن یاد حسین ابن علی و عاشورا است .از یاد آنها غافل نشوید زیرا اینان را خدا دوست میدارد و بر وجودشان افتخار میكند .

14 امام جمعه های عزیز و محترم و امام جماعت ها و قضات دادگاه های انقلاب جهاد و سایر ارگانها ی انقلابی حمایت نمود ه و پشتیبان آنها باشید كه وحدت بین مردم و این ارگانهای اقلابی موجب صدور انقلاب اسلامی و شكست دشمنان اسلام خواهد شد و هر كجا اسلام در خطر دیدید یاری كنید و ضربه زننده به اسلام را نابود سازید به امید پیروزی اسلام و یاری خدا انجام دهید .

پدرم :من گام نهادم در این مسیر الهی را یك وظیفه میدانم و همچنین شهادت را یك وظیفه میدانم . جهت انجام وظایفم از تمام وجودم استفاده میكنم و برای انجام وظیفه ام جان خواهم داد..پدرم فقط این را هم به شما می گویم كه ای پدرم ،عزیزم دلم سخت هوای كربلای حسین (ع)راكرده است.پدرم اگر به زیارت حسین (ع)رسیدی پیام شهیدان رابرسرقبرش زمزمه كن وسلام من را هم به اوبرسان كه انشالله بافتح عمارهاوبغدادها صدام ها سقوط كرده وراه كربلای حسین باز خواهد شد وشما هم به زیارت خواهی رفت وبرسرقبرحسین بنشین وبگو از تجاوزگران صدامیان كه چه برسر ملت مسلمان آوردند وچه باماكردند واماممان رارنجاندند وازفداكاریهای شهداهم بگویید .پدرم چگونه از زحمات بینهایتت وسختیهای زندگیت كه جهت پرورش وبزرگ كردنم نمودی قدردانی بكنم این را میدانستم كه در زندگی خود سختی كشیدی امابرای من نمودارساختی فقط این را به شمامیگوییم كه امانتی نزدشمابودم وشمامیبایست امانت رابه صاحب اصلی اش تحویل بدهید وآفرین برتو كه در نگهداری وپرورش امانت سعی وكوشش خودرا نمودی. فقط این رابدان كه من به وجودت افتخار میكنم. پدرم درروز تشیع جنازه ام ازامت اسلام ملت شهید پرور ایران برای من طلب عفو وبخشش بنمایید كه هركدام از من نگرانی دیده اندوناراحت شده اند ،مرابه بزرگواری خودشان ببخشند كه انشاالله خداوند قبول كند

مادرم به توسوگند ،به عشقت به خدا     

                                              عشق پرشور شهادت زده برپیكرمن

مادر همیشه خوبم كه عشقی جاویدان وخدایی درمن دمیدی ،عشقی كه آتشفشان دروجودم به پاكرد تاحتی عشق به ملاقات خودتت نیز فراموش كنم. مادرم وقت آن آمد كه رسالت زینب وار خویش رابروز دهی وخوشحال باشی كه من درراه هدف قدسی گام برداشته ام ومبادا قطره ای اشك به خاطر این كه مرا ازدست داده ای بریزی گریه ات  فقط برای زنده نگه داشتن نهضت باشد.خداوند رارازی وامام راخوشحال میكند. مادرم من اكنون جان ناچیزم را تسلیم خدانموده ام ودرراه خدا میدهم ولی شما ،شمافرزنددلبند خودرا درطبق اخلاص نهاده ای وبه خداتقدیم كرده ای وتوارزشت از من بیشتر است ووالاترین ارزش را درنزد خداوند قادر وتوانا دارای این ارزش راخدا به توداد نه من ،خداراسپاسگذارباش 0واما مادر ،برگردن شما حقی میگذارم كه من نه برای شما ونه برای  پدر فرزند خوبی نبوده ام .امیدوارم مراعفوكنیدوببخشید وبعدبرگردن شما حقی میگذارم وآن این است كه من شهید شدم ،چون تو آرزوداشتی كه من روزی ازدواج كنم وامر خدایی را انجام دهم وتاكنون هم این امرخدایی صورت نگرفته است 0دوست داشتید برایم مراسم عروسی ساده ای برقرار كنید وناظر جشن عروسی من باشی ولی مادرجان ،پدرجان،من ترجیح دادم ودوست داشتم كه با تمام شهدای انقلاب اسلامی وبا بهترین دوستانم كه شهید شده اند همراه با آنان عروسی كنم من عروسی درحجله ی خون وسنگ وازدواج باصلاح زندگی باجهادرا برگزیده م ودر اینجا عروسی كردم واز شما میخواهم جزاشك شوق برایم اشك دیگری نریزی وبه جای جشن عروسی،جشن شهادت بپاكنید وبرای شهدا بگریید كه نهضت زنده بماند .

خواهرانم :وقت آن آمد كه رسالت زینب وار خودرا خویش را بروز دهید وزینب را بنگرید كه بعداز شهادت برادر چه كرد .شما همان را انجام دهید درشهادت من سروروشادمان باشید ورخت عزابرتن نكنید اگرشهادت من برایتان سخت شد وبه یاد حسین وفرزندان حسین وشهیدان به خون خفته ی اسلام وشهیدان روستایمان  بیفتید ولباس عزارا برای حسین برتن كنید نه از برای من .خواهرانم ،فرزندان باایمان وشایسته واسلامی برای جامعه تربیت كنید واین كار ارزشمندترین كارهاست وحجاب را فراموش نكنید كه حجاب جامعه از فساد وتباهی نجات می دهد.

برادرانم : به این آیه قبل از همه چیز جامع عمل بپوشانید (( فقاتل اولیاء الشیطان )) بكٌشید دوستان فرزندان شیطان و رهبران شیطان را .((ان كید شیطان كان ضعیفا ))زیرا مكر شیطان بسیار ناچیز است .برادرانم قبل از همه چیز جهاد در راه خدا بر گیرید و بعد به درس روحانیت و حوزه های علمیه اهمیت فراوانی بدهید و همه تان روحانی و بعد پاسدار بشوید . به اسلام عشق بی پایان بورزید و ای برادرانم با خونم به شما پیام میدهم كه باید چون زین العابدین (ع) كه انقلاب حسین (ع) و پیام سرخ حسین (ع) را به گوش تمام مردم رسانید و كاخ ستم و صفاك یزیدیان را ویران ساخت ،شما هم پیام شهدا را به گوش جهانیان برسانید و كاخ های سفید و كاخ های شیطان های بزرگ را ویران كنید . و بعد برادران محترم جاهدو اهوائكم تملكو انفسكم یعنی با هوای نفستان مبارزه كنید تا مالك بشوید بر نفستان ، برادرانم نگذارید هوای نفس بر شما غلبه كند ،بر هوای نفس خود غلبه كنید و از او اطاعت نكنید خدا را در نظر بگیرید و دستورات خدا را انجام دهید .

پدر ، مادر ، خواهرانم ، برادرانم : در روز تشیع جنازه ام برای من زیاد گریه و ناله مكنید ، قامت هایتان را بلند بگیرید و مشت هایتان را گره كنید و به سوی آسمان بالا ببرید  و صبور و پایدار با صدای بلند ندای الله اكبر خمینی رهبر حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله ، شهیدان زنده اند الله اكبر و غیره سر دهید كه پشت دشمنان را بشكنید و به آنها بفهمانید كه اسلام بالا تراز هر چیز است جان میدهیم و اسلام را زنده نگه میداریم و امام را خوشحال می كنیم و بعد اگر بر سر قبر من گذر كردید ، اول به  یاد شهدای به خون خفته اسلام كه در اطراف ما هستند باشید  و به همه شان سر بزنید ودر آخر بر  سر قبر من بیایید  كه اگر در آخر بیایید مرا خوشحال تر می كنید . برادران پاسدار ، پاسدار واقعی كسی است كه در یك دستش قرآن و در دست دیگرش سلاح و هدفش هدف حسین (ع)و اخلاقش اخلاق اسلامی  و گوش به فرمان امام باشد . برادران پاسدار سعی  كنید فقط نظامی بار نیایید و بعد معنوی خود را رشد دهید و روی مسائل عقیدتی و سیاسی كار كنید، همیشه سعی كنید پاسدار خوب و نمونه باشید ،  در رفتار واعمالتان از مردم جدا نشوید ، به مردم احترام بگذارید ، برخورد اسلامی داشته باشید و همیشه خدا را در نظر داشته باشید چه در تنهایی و خلوت گاهها  و چه در انجام كارها و غیره و از ولی امر اطاعت نمایید ورهنمود های او را الگو و سر مشق خود قرار دهید و به آن رهنمود ها جامع عمل بپوشانید . برادران عزیز اخلاص در عمل داشته باشید و از غرور و خود بزرگ بینی شدیداَ بپرهیزید . برادران پاسدار فَلا تَطَع  الكافِرینَ جاهَدهُم با جهاداَ كبیراَ(فرقان /55).

از كفار پیروی نكنید و با آن ها به نبرد گسترده ای برخیزید و به این آ یه خوب عمل كنید و بشكنید آن قلم و بیانی كه بخواهد اسلام راتضعیف كند .

اما وصیت به دوستان عزیز ، سوره والعصر را همیشه بخوانید . هیچگاه از خود سازی دست بر ندارید همیشه به یاد خدا باشید و راه خدا عدالت را در جامعه برقرار كنید و با بی عدالتی مبارزه كنید و به هیچ گروه و حزبی  وابسته نشوید و سیاسی كاری و نفاق بپرهیزید ، دنباله روی روحانیت مبارز باشید ، همیشه دعایتان طول عمر امام پیروزی اسلام باشد . به دوستان وجوانان . حتی المقدور قبل از آمدن به جبهه ازدواج كنید تا اگر به جبهه آمدید و شهید شدید اثری از خود بر جای گذاشته باشید  و فرزند برایتان بماند و همه فقط این را بدانند كه پدرش چه شد و برای چه این دانه  تن ، چرا ها بزرگترین تربیت است برای آن كودك ، دوستی تمام چراها را در رابطه با پدرش و كشته شدن  پدرش دانست و فهمید ، خود را از كودكی برای نبرد  و حر كتی عظیم آماده می كند و در این صورت هیچ تجاوز گری جرأت حمله به ما را نخواهد كرد ، جرأت حمله به اسلام را نخواهد كرد  . البته دوستان  سعی كنید هر چه زودتر ازدواج كنید اما ازدواج هدف نشود وبا ازدواج جبهه اسلام را فراموش نكنید ، به یاد جبهه باشید . ودر پایان ای شهید پروران ایران و مردم مبارز و اسلامی جهان  بدانید كه هدفم هدف حسین علی (ع) است ، مكتبم مكتب اسلام است . را هم راه محمدی (ص)است ،روشم روش علی گونه است واین كه من پاسدار ، به قدر توانایی خود فریاد می زنم  و می خروشم  وندا میدهم و همچون عرش ، روی ابر های سهمگین اعلام می دارم ، ای چپ و ای چپ نما و ای راست افراطی و فرصت طلب و ای انحصار طلب و ای ساز شكار . ای لیبرالیسم  ملت مسلمان انقلابی . ایران قیوم نمی خواهد خودشان شیر و قهر مانند . و ای منافقین ای ننگ بر شما و ای منافقین و هوا داران منافقین ای جوانهاییكه بدون توجه دست به عمل مسلحانه در علیه حكومت اسلام زده اید ، به خود بیایید و صداقت و درستی را در اعمال و رفتار و گفتار این  سید اولاد پیامبر (ص) ببینید ، بلكه به دامن پر از مهر و محبت  اسلام باز گردید و توبه كنید. فقط فكر كنید كه یك ساعت فكر بهتر از صدسال عبادت است و در آخر به امید ظهور امام زمان و حكومت جهانی  مهدی و طول عمر به امام تا انقلاب مهدی و نابودی نا حقان .

 

                                                      والسلام علیكم و رحمت الله بركاته .

 محمد جعفریان دولت آبادی 10/10/1361 الحمدلله


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر