یکشنبه 22 فروردین 1395

کاظم رفسنجانی اکبرآبادی

   نوشته شده توسط:    

 
بنام خدا

کاظم رفسنجانی فرزند ابراهیم متولد بیستم فروردین1351در جوادیه فلاح و در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

درسال1358 به مدرسه رفت وتاسال 1363 تحصیل کرد. وهمان سال جهت کمک به پدر در امور معاش زندگی تحصیل را رهاکرد و یک مدت  در کارهای بنایی و از سال 64تا اواسط سال67   به عنوان کارگر در سازمان جنگلها و مراتع(جنگلبانی نوق) مشغول به کار گردید. 

و در سال 73 یک مدت هم  در نانوایی فجر(رضا رفسنجانی) مشغول بکار شد.

وی درهمان سن کم علاقه فراوانی به فعالیتهای فرهنگی داشت و ازسال64 بعنوان خادم مسجدجامع جوادیه(درکنار مرحوم میرزا محمدعلیزاده) و ازسال 1366ه.ش به عنوان خادم الشهدای جوادیه و الهیه وازسال 73 تا77 به عنوان خادم مسجد جامع شهدای الهیه فعالیت نمود. 

لازم بذکر است که ایشان برادر شهید بزرگوار علی رفسنجانی و برادر جانباز عباس رفسنجانی و برادر آزاده وجانباز غلامرضا رفسنجانی نیز هست. و افتخار داشته در سال 1357و1358 در کلاسهای قرآنی و اذان شهید مهدی علیزاده و در سال61و62 و...در گروههای سرود که توسط  شهید مهدی جمالزاده برپا میشد  شرکت کند 

وی در مرداد ماه 1367 اواخر جنگ تحمیلی ایران و عراق به جبهه اعزام و در کنار جناب حجت الاسلام حاج شیخ حسین ابراهیمی و حاج شیخ محمود علیزاده در واحد تبلیغات گردان 412 مشغول به خدمت گردید.

IMG-20151125-WA0012

  با پایان یافتن جنگ به شهر خود جوادیه فلاح بازگشت و مجددا خادم الشهدای جوادیه فلاح را به عهده گرفت. فعالیتهای فرهنگی زیادی را ازجمله برگزاری راهپیماییها- مراسمات مذهبی و... انجام داد و در سال 1370ه-ش به خدمت سربازی رفت. و پس از گذراندن دوره آموزش در مرکز 0-5 کرمان 3ماه از خدمت خود را در تیپ37زرهی در گیلانغرب  و باقیمانده خدمت سربازی را در شیراز گذراند.

سال 72 وپس از خدمت، ازدواج نمود که ثمره آن یک پسر بنام محمد جواد و دو دختر بنام فاطمه وریحانه بود.

باتوجه به اینکه مراسمات تعزیه عاشورای جوادیه فاقد نوازنده بود وی تصمیم گرفت در چند کلاس آموزش موسیقی در شیراز شرکت کند بطوری که ایشان توانست در مدت کوتاهی نوازندگی را یاد بگیرد. 

که در این زمینه از سال 73 فعالیت چشمگیری در نوازندگی تعزیه های عاشورا و همچنین آهنگسازی و نوازندگی برای مراسمات مختلف ازجمله گروههای سرود مدارس دارد. ایشان توانسته بیش از 100نوع آهنگ برای اذان بسازد که این اذانها با صدا و آهنگ خودش ضبط و در گنجینه گلزارشهدای جوادیه نگهداری میشود وی تا حدودی در کارهای مداحی نیز دخالت داشته که بیشتر مداحی ایشان از سال 63 تا 80 بوده که فیلمها و صوتهای آن نیز موجود است وتعدادی از کلیپها و صداهای ایشان ، گاه گاهی در گروههای واتس آپ و تلگرام دست به دست میشود. وی هنوز هم به مداحی علاقمند هست ولی به دلایلی خیلی کم پشت مگروفن قرار میگیرد. همچنین تاکنون بسیاری از صدابرداری های مراسمات مذهبی به ایشان واگذار گردیده و افتخار میکند مراسماتی که مداحان بزرگی همچون حاج رضا نبوی- حاج مهدی منصوری- حاج مرتضی طاهری - سید جواد میری و... و سخنرانان و شخصیتهای مهم کشوری و لشکری در آن شرکت داشته اند را صدابرداری کند. 


همچنین ایشان جهت ثبت تاریخ جوادیه فلاح کتابی را در دست نگارش دارد که حاصل حدود 25سال تحقیق وی است که تاریخ بوجود آمدن جوادیه- میراث فرهنگی و واژه های نوقی(گویش محلی)و... را شامل آن میشود. وی اولین کسی بود که دوربین فیلمبرداری را به جوادیه و الهیه آورد و مراسمات مختلف جوادیه الهیه را ضبط کرد و هم اکنون فیلمهای ایشان که بیش از 120 ساعت هست ودر 93 نوار ویدیو یا سی دی در مرکز فرهنگی گلزار شهدا نگهداری میشود.

کاظم رفسنجانی در فعالیتهای خبری هم با خبرگزاریهای مختلفی فعالیت داشته ودارد و در سال 67  با ارسال اولین خبر در مورد کشف مواد مخدر   به روزنامه کیهان به عرصه خبر وارد شد . همچنین مدیر و سردبیر نشریه محلی گلزار شهدا و مدیر و سردبیر پایگاه خبری جوادیه فلاح ( javadiyefallah.ir ) و مدیر پایگاه خبری نوق (http://noogh.ir/) نیز میباشد. به طوریکه تا کنون موفق بوده زندگینامه و وصیت نامه شهدای منطقه را جمع آوری و با افتخار در اختیار محققان و نسلهای جدید قرار دهد. و از طرفی جهت معرفی مکانهای تاریخی جوادیه فلاح نقش مهمی را ایفا کرده است. ایشان جهت راه اندازی مرکز فرهنگی جوادیه فلاح نیز رایزنی های زیادی داشته که بزودی اینمکان نیز جهت نگهداری اسناد و اشیای قدیمی جوادیه احداث خواهد شد. 

وی از سال 74 مسئولیت فرهنگی وتبلیغات پایگاه بسیج شهید علیزاده را هم به عهده دارد و ازسال 75 تا81 بطور افتخاری بعنوان رابط کمیته امداد امام خمینی نوق فعالیت نموده.

(در عکس زیر نفر اول سمت راست کاظم رفسنجانی با بلوز مشکی و شلوار کردی کرم رنگ مشاهده میکنید)

ایشان فعالیتهای فرهنگی ومذهبی دیگری نیز در کارنامه خود دارد که در آینده با آنها آشنا میشوید.

برای شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات

والسلام


کاظم رفسنجانی اکبرآبادی
جمعه 31 اردیبهشت 1395 01:53 ق.ظ
حسینی عزیز سلام- پیام شمارا دریافت کردم،انجام هرگونه فعالیتی در گلزار شهدا میبایستی با کسب اجازه از مسئول آنجا باشد و بنده فقط خدمتگزارم. اگر امکان داره بیشتر توضیح دهید به بنده در اینمورد حق بدهید. حتما محفوظ می ماند. با تشکر.
مرتضوی
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 11:28 ب.ظ
سلام و نهایت تشکر ازشما برادر مخلص
مرحوم پدرم تعریف میکرد قبل از انقلاب سرکار آقا ابراهیمی پیشوای شیخیها در رفسنجان نیت داشت شهر رفسنجان را پایگاه شیخیها نماید ایشان سرمایه داران ترین شخص استان بود نتوانست . رفیعی بهایی قصد داشت رفسنجان را به کیش بهاییت سوق دهد اما نتوانست. هردو با پیروزی انقلاب فراری شدند و اموالشان مصادره شد. وقتی می بینم یک کارگر روستایی نیت میکند رفسنجان را به عنوان پایگاه عاشقان امام صادق علیه السلام و دارالصادقیون معرفی نماید خدا هم کمک میکند و کاروان صادقیه اولین و بزرگترین همایش تکریم مقام آن حضرت را در کشور به تصویر میکشد وقتی شما با نیت خالص هدفتان تکریم مقام شهدا بود خدا هم گلزار شهدای جوادیه را از زیباترین گلزارهای کشور به همت شما قرار داد. احسنت بر همت والایتان حاج آقای رفسنجانی شما باعث افتخار شهر مایید. این را بدانید سرمایه فقط اخلاص است نه پول
پاسخ کاظم رفسنجانی : مرتضوی عزیز سلام. از لطف شما نسبت به بنده بی نهایت سپاسگزارم. ما هرچه داریم به برکت خون شهیدان است. جای دارد از برادر عزیزم آقای محمدی دبیر ستاد یادواره شهدا تقدیر و تشکر کنم که افتخار خدمتگزاری به شهدا را به بنده و خانواده ام دادند. و همچنین دوستانم در کاروان صادقیه که افتخار خادمی امام صادق(ع) را به بنده هدیه دادند. از شماهم بی نهایت سپاسگزارم. و خدارا شاکرم که به من توفیق میدهد تا از طریق این وبلاگ با شما دوستان گفتگو کنم. با تشکر فراوان ازشما -خداوند نگهدارتان.
کاظم رفسنجانی اکبرآبادی
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 10:14 ب.ظ
برادر یا خواهر عزیز:با نام(با ولایت زنده ایم)سلام. پیام و دیدگاه شما خوانده شد،متاسفانه از انتشار یا نمایش آن معذورم. ولی حتما عمل میشود. باتشکر
طاهره
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 07:50 ب.ظ
سلام برادر خدا از شما قبول نماید و سوء تفاهم مرا به بزرگیتان ببخشید. ما را از دعای خیرتان محروم نفرمایید انشاءالله اگر حیاتی باقی باشد شما را در جوار شهدا زیارت میکنیم و قصد مزاحمت نداریم دوست دارم چند سایت دیگر از رفسنجان برایمان معرفی کنید. با تشکر.
پاسخ کاظم رفسنجانی : خواهر عزیزم طاهره: سلام. ابتدا از نظر لطف شما سپاسگزارم و بنده هم از شما التماس دعا دارم. سایتهای پرمخاطب رفسنجان و نوق را در همین وبلاگ لینک دادم به راحتی میتوانید وارد آن سایتهاشوید. بزودی سایتهای روراستی و رفسنجان خبرهم لینک میشود. با تشکر از شما خواهر بزرگوارم.
طاهره
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 03:53 ب.ظ
سلام برادر من نمیتوانم باور کنم که شما تحصیلات ابتدایی دارید مطمئن هستم اگر مدرک ندارید شما رفسنجانیها پول که دارید استاد خصوصی گرفته اید با اینکه من لینساس هستم هنوز نمیتوانم یک بلاکفا را اداره کنم شما چندین سایت مهم را بچرخانید. اگر ناراحت نمیشوید بگویم این زندگی نامه افسانه ای بیش نیست. البته من ادب و معرفت را در سایتهای شما مشاهده میکنم. لطفا مرا عفو فرمایید. التماس دعا طاهره محمدی از شهرستان تفرش استان مرکزی
پاسخ کاظم رفسنجانی : خواهر عزیزم، طاهره،سلام. ابتدا خوشحالم که شما یکی از مخاطبین خوب سایت جوادیه و سایتهای خوب دیگر منطقه نوق هستید. در مورد تحصیلات بنده حق باشماست که باور نکنید زیرا شخص بنده هم بعضی وقتها به تحصیلاتم و حتی فعالیتهایی که انجام میدهم فکر میکنم باورم نمیشه بدون گرفتن مدرک تحصیلی خیلی از فعالیتهای فرهنگی را مدیریت کنم. در مورد پول داشتن رفسنجانیها یا حتی بنده باید عرض کنم. بنده به شما تعهد میدهم که هرجای کشور و حتی کشورهای خارجی اگر کوچکترین دارایی، اعم از زمین منزل، مغازه یا کشاورزی- موتور- ماشین و… به نام بنده بود من آنهارا بنام هرکه که شما بگویید میزنم و به آن می بخشم. تنها دارایی بنده یک پالتوی اهدایی از خادمان امام رضا(ع) هست که توسط پدر شهید مهدی حسینی جمالزاده به جوادیه ارسال وبه بنده اهداء گردید که آنرا با اینکه بنامم ثبت نشده به کسی نمی بخشم. بنده حتی با داشتن اینهمه فعالیت فرهنگی هنوز در هیچ جایی بیمه نشدم و پیگیر بیمه هم نیستم. سپاس از شما.
کاظم رفسنجانی اکبرآبادی
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 11:14 ق.ظ
سلام. دوستان عزیز: اگر شما دارای وبلاگ هستید حتما آدرس وبلاگ یا سایت خودتان را در همین جا اعلام کنید تا علاوه بر اینکه خودمان از وبلاگ یاسایت شما استفاده میبریم در این وبلاگ هم لینک داده میشه تا دیگر دوستان هم استفاده ببرند. با تشکر.
علیرضا،انار
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 10:47 ق.ظ
خدمت شما سلام عرض میکنم. ببخشید اگه در واتس آپ و تلگرام یک کانال و گروه داشته باشید بد نیست میتونه در جذب مخاطب خیلی تاثیر داشته باشه. ممنون.
پاسخ کاظم رفسنجانی : علیرضا،انار سلام و تشکر از شما- اگر منظورتان سایت جوادیه و نوق باشد، باید به اطلاع برسانم نیاز نمی بینیم در واتس آپ و تلگرام گروه یا کانال داشته باشیم. چون راههای دیگری برای معرفی سایت هست و از طرفی قبلا هزاران کارت این سایت چاپ و بین هموطنان توزیع شده. و حتی در سایتها و وبلاگهای خوب منطقه و بعضی سایتها و وبلاگهای کشور لینک شده. باسپاس از شما.
سعید
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 05:29 ق.ظ
سلام برادر خداوند را بر گفته هایم گواه میگیرم اگر قصد مبالغه وچاپلوسی داشته باشم. از مدتی که با سایت جوادیه آشنا شدم جز خیر و خوبی وادب چیزی دستگیرم نشد. وقتی دیدم شما برای معرفی سایتهای صادقیون از هیچ کوششی دریغ نمی ورزید با خودم گفتم اگر تشکری نکنم نهایت بی ادبی است. از همین راه دور برای شما آرزوی موفقیت میکنم و دست شما را به گرمی می فشارم و میگویم حاجی ما بچه های بالای نوق نوکرتیم. شما با اعمالتان پیوند اخوت با نوقیها بستید.
پاسخ کاظم رفسنجانی : سعید عزیز سلام. ابتدا از نظر لطف شما نسبت به بنده بی نهایت سپاسگزارم. بنده افتخار میکنم با سایتهای خوب منطقه نوق همکاری داشته باشم و وقتی که چنین مطالب با ارزشی در سایتهای منطقه خودمان میتوانیم پیدا کنیم لازم نمیدانیم به سراغ سایتهای شهرهای دیگه بریم. لذا هم از مطالب باارزش آنها برای سایت جوادیه و نوق و... استفاده میکنیم و هم مخاطبان جوادیه از وجود چنین سایتهای خوبی در منطقه نوق مطلع میشوند. باتشکر.
مرادی - رفسنجان
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 11:33 ب.ظ
سلام.خسته نباشین.آقای رفسنجانی، من از نقشه ماهواره بزرگترین و وسیع ترین تپه های شنی را در حوالی جوادیه مشاهده کردم ولی شما جزو جاهای گردشگری در سایت جوادیه نام نبردید- میتونه مکان مهمی برای ریگ نوردی باشد که در شهرستان رفسنجان بی نظیر هست اگه امکان داره در موردش تحقیق و منتشر کنید. با عرض تشکر.
پاسخ کاظم رفسنجانی : مرادی - رفسنجان، سلام. بله بزرگترین تپه های شنی رفسنجان در حدود 5 کیلومتری شمال غرب جوادیه فلاح قراردارد. این منطقه تا حدود سال 1370 زیر نظر سازمان جنگلها و مراتع استان یزد قرار داشت و چون راه آهن بافق - بندر عباس از کنار همین تپه ها میگذرد لذا این سازمان برای جلوگیری از ماسه های روان ماموریت داشت روی این ریگها مالچ پاشی و یا درختکاری کند خود بنده هم در آنجا کار کردم و تپه های شنی را دیدم. برای معرفی آن تپه های شنی نیاز به تحقیقات بیشتری هست چون این منطقه خیلی وسیع است . ویکی از دلایل معرفی نکردن این منطقه بسته بودن راهها به دلیل وجود شنها در جاده است،یک جاده آسفالته قبل از جوادیه هست که به راه آهن و همین تپه ها ختم میشود که به دلیل وزش باد،ریگ های روان حدود 300 متر از این راه را بسته است اگه دوستانی که مایل به دیدن این تپه ها باشند فعلا میبایست از مسیر دیگری به آن برسند که فاصله آن چندین کیلومتر بیشتر است. انشاالله بزودی با مسئولین محلی هماهنگی و در مورد آن تحقیق بیشتری انجام میدهیم و از طریق سایت جوادیه فلاح به اطلاع شما خواهیم رساند. این طپه ها در 20 کیلومتری شهرستان انار و 90 کیلومتری شهرستان رفسنجان قرار دارد و برای ریگ نوردی مکان خیلی مناسبی است .سپاس از شما.
زینب
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 07:33 ب.ظ
سلام برادر بزرگوار
من همیشه در جوار شهدا که می آیم خجالت میکشم به شما خادم امام صادق علیه السلام و خادم پاک شهدا ومدیر سایتهای نوق التماس دعا بگویم شما را به خدا من بنده روسیاه را دعا کن که عاقبت به خیر شوم. و در امتحانات الهی سربلند بیرون آیم.و فرزندانم پیرو خط ولایت گردند.
پاسخ کاظم رفسنجانی : خواهر گلم زینب، سلام- به وبلاگ بنده خوش آمدید. شما لطف دارید. افتخار میکنم از اینکه به عنوان خادم الشهدا برای زائرین عزیز شهدا و شهید گمنام همچنین خادم امام صادق(ع) در فضای مجازی و... خدمت کنم. البته خدا را شاکرم که این افتخار از طرف دوستانم در سیدجلال الدین اشرف(ع) و همکارانم در پایگاههای مذهبی دارالصادقیون- کاروان صادقیه و شهدای دهستان رضوان و... به بنده داده شده. منهم از شما التماس دعا دارم و برای شما و فرزندان عزیزتان از درگاه ایزد منان آرزوی موفقیت و سلامت دارم. سپاس.
جواد رضایی- بم
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 03:21 ب.ظ
باسلام. از اینکه افتخار داشتم در نمایشگاه تخصصی گردشگری کرمان با شما و پایگاه خبری جوادیه آشنا شوم بسیار خوشحالم.
محمدی پور
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 01:04 ب.ظ
سلام و تشکر فراوان/ از سایت زیبای جوادیه فلاح و وبلاگ شما بازدید کردم خیلی استفاده بردم و از اینکه شما علاوه برسایت جوادیه سایت نوق را هم مدیریت میکنید و با بعضی پایگاههای خبری کشور فعالیت چشمگیری دارید، تشکر دارم. فکر کنم نام دیگر یا مستعار شما شاهد رفسنجانی باشد که جاهای دیگری دیدم. از اینکه این وبلاگ را برای ارتباط با مخاطبین برپا نمودید سپاسگزارم. موفق باشید
پاسخ کاظم رفسنجانی : محمدی پور بزرگوار سلام. به وبلاگ بنده خوش آمدید و از شما تقدیر و تشکر میکنم. بله بنده خیلی از فعالیتهای فرهنگی و... را با نام مستعار شاهد انجام دادم. ممنون از شما.
زهره
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 09:20 ب.ظ
سلام وقتی زندگی نامه شما را خواندم صبوری و تلاش شما را تحسین میکنم ای کاش سواددارها از شما یاد میگرفتند الان لینسانها به جای نشر فرهنگ استفاده غیر اخلاقی میکنم . کمتر جوانی پیدا میشود که جوانیش را در خدمت شهدا بگذارند. مطمئن هستم که به شفاعت شما نایل می گردید ما را هم دعا کنید خواهر شما از استان سیستان و بلوچستان
پاسخ کاظم رفسنجانی : زهره سلام. سپاس از شما- التماس دعا
رهپوی ولایت
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 05:20 ب.ظ
سلام- آقای رفسنجانی ضمن تشکر از شما بخاطر فعالیتهای بسیار خوبی که تاکنون انجام دادید و میدهید، من از یکی از دوستان شنیدم شما اکثر خاطرات خود از زمان نوجوانی تا چندوقت پیش رادر دفتر نوشتید که بعضی از آنها خیلی زیبا و خنده ای هست و میتونه مورد استفاده مخاطبان قرار بگیره در صورت امکان خاطرات زیبای خود تون رو در اینجا منتشر کنین. باتشکر فراوان
پاسخ کاظم رفسنجانی : رهپوی ولایت سلام. از شما کمال تشکر دارم. خب اکثر افراد سعی میکنند کارهای روزانه حتی خاطرات شیرین و تلخ خودشون را ثبت کنند و بنده هم چند خاطره از خودم را سالها قبل یادداشت کردم، چه بازیهای دوران نوجوانی و جوانی و چه خاطرات دوران بعد. البته هنوز من (بجز یک یا دوتای آن در نشریه گلزار شهدا) جای دیگری آنهارا منتشر نکردم. سعی میکنم در آینده در وبلاگهام بگذارم. با سپاس از شما
حسین زاده نوق
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 11:02 ق.ظ
سلام. خسته نباشید اگه امکانش هست در ادامه وبلاگتان کرامات شهدارو هم اضافه کنین. اجرتان باشهدا
کاظم رفسنجانی اکبرآبادی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 10:57 ب.ظ
علیرضاو مریم نوق سلام
دیدگاه شما خوانده شد. متاسفانه امکان نمایش آنها وجود ندارد. باسپاس
کاظم رفسنجانی اکبرآبادی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 10:51 ب.ظ
کنیز زهرا و سید عباس عزیز: سلام
پیامهای شما را دریافت نمودم، آنچه سفارش شده انجام میشود و حتما پیامتان به طرف منتقل خواهد شد. باسپاس.
شبنم - ر
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 11:47 ب.ظ
سلام به وبلاگ خوب شما سرک کشیدم تا بیشتر با شما آشنا شوم.واقعا برام جالب بود .و آنگونه که من خبر دارم شما اولین خادم شهدا در کشور هستید که قریب به 30 سال به شهدا خدمت کردید یا فعالیتهای فرهنگی تبلیغی انجام دادید در حالیکه هیچ جا سراغ ندارم کسی بیش از یکسال آنهم در سن نوجوانی و جوانی در فعالیتهای فرهنگی گلزار شهدای شهرش دوام بیاره آقای رفسنجانی فقط اگه امکان داره بگید در کارهایی که شما فعالیت دارید و داشتید آیا هیچوقت با شکست هم مواجه شدید؟ اگر مواجه شدید چکونه به آن غلبه کردید؟ و اگر نشدید چه چیزی را عامل آن میدانید؟ برام خیلی مهمه، حتما پاسخ دهید. خدا نگهدار
پاسخ کاظم رفسنجانی : شبنم-ر خدمت شما سلام عرض میکنم به وبلاگ بنده خوش آمدید ابتدا از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم و در مورد سئوال شما باید عرض کنم که خوشبختانه بنده در بعضی فعالیتها زیاد شکست خوردم ولی خودم رو نباختم و آن شکست را درسی برای آینده ام قرار دادم. همانطور که در این وبلاگ خواندید آخرین پایه تحصیلی بنده در دبستان بود که در کلاسهای چهارم و پنجم هر کدام یکبار مردود شدم (البته آنزمان مردود شدن بسیار آسان بود (دوره حالا کسی را مردود نمی کنند) و دلیل مردود شدنم این بود که بیشتر مواقع کارهای سرود و تاتر مدرسه و یا با آن سن کم سعی داشتم در بسیج فعالیت داشته باشم چون زمان جنگ بود و بسیج هم هیچوقت تعطیل نمیشد لذا از درس خواندن عقب میماندم. البته بعدها توانستم مدرک پنجم ابتدایی را از نهضت سوادآموزی دریافت کنم. با اینحال که بنده موفق به تحصیل و گرفتن مدرک بالاتر نشدم، خودم را نباختم و توکل بر خدای متعال را فراموش نکردم و به هر فعالیتی دست میزدم تا آنرا انجام نمیدادم آرام نمی نشستم، مثلا همین نوازندگی، من فقط روی هم رفته 4 ساعت در کلاس آموزش موسیقی شرکت کردم و به آنصورت چیزی یاد نگرفتم ولی ناامید نشدم و بعدها با علاقه و تمرین زیاد توانستم تا حدودی در این کار موفق شوم و در بحث اجرای موسیقی سرود تابحال پیش آمده که مقابل صدها نفر از مردم و مسئولان و شخصیتهای محترم قرار گرفتم و هنگام نوازندگی مشکلی پیش آمده که موجب شده سرود ناتمام بماند و یا از نو سرود را اجرا کنیم در جایی که بعضی مدیران به اینخاطر تامدتی بنده را برای اجرای موسیقی سرودشون دعوت نمیکردند ولی منهم خودم را نمی باختم و این مشکل را هم درسی برای آینده قرار میدادم. من تا حدود15 سال قبل اصلا با رایانه آشنایی نداشتم ولی سعی کردم بدون شرکت در کلاسهای مربوطه خیلی زود کار کردن با آنرا یاد بگیرم که حتی حالا بیشترین فعالیتهای روزانه ام را با رایانه سپری میکنم وبازهم البته شکستهای بسیاری را هم در یاد گرفتن آن متحمل شده ام ولی مانند گذشته شکست را فراموش و کار را از نو شروع کردم. اما فکر میکنم اصلی ترین عامل موفقیت بنده، پیوند زندگی من با شهدای عزیز هست زیرا آنها زنده اند و میتونن به امر خدای منان به همه کمک کنند بارها پیش آمده گره ای در کارهام پیش آمده که فقط از خدا و شهدا خواستم آن گره باز شود که همینطور هم شده و مهمترین چیزی که تاکنون بنده را به عنوان خادم الشهدا نگهداشته، اعتقاد کامل به آنها بوده و هنوز از زنده بودن آنها شکی به خود راه ندادم. و در پایان یکی از عاملهایی که باعث عدم موفقیت انسان میشود را حسادت میدانم(این عقیده شخصی من هست) تاحالا سعی کردم حسود نباشم زیرا اگر حسادت به بنده غلبه کند همیشه باید ذهنم را درگیر آن کنم و فکرهای خوب را از دست بدهم و از کارهای مفید عقب بمانم. حرف زیاد هست ولی بیش از این مجال نوشتن نیست. امیدوارم توانسته باشم جواب سئوال شما را داده باشم. مجددا از بازدید شما از وبلاگ شخصی ام تشکر میکنم. خدا نگهدارتان.
مرادی رفسنجان
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 12:27 ب.ظ
سلام خسته نباشین. در نمایشگاه گردشگری کرمان خوب درخشیدید. موفق باشین
حسینی
شنبه 25 اردیبهشت 1395 09:05 ب.ظ
خداوندا ! دستانم خالی اند و دلم غرق در آمال. یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن.
حسینی
شنبه 25 اردیبهشت 1395 06:02 ق.ظ
سلام برادر از شما تشکر دارم. ولی چشم من آب از ایشان نمیخورد.
پاسخ کاظم رفسنجانی : سلام. شاید ایشان به وقت بیشتری نیاز داشته باشد. ولی بازم یادآوریشون میکنم. سپاس
حسینی
پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 03:45 ب.ظ
سلام التماس دعا احساس کردم که کوتاهی شد.
کنیز زهرا
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 05:43 ق.ظ
سلام آیا نامه ما به عرضشان رسید
پاسخ کاظم رفسنجانی : کنیز زهرا سلام. نامه شما به عرض فرد رسانده شده. ببخشید به دلیل حضور در نمایشگاه کرمان و نداشتن اینترنت موفق به بازکردن وبلاگ نشدم.خیلی خیلی معذرت میخوام. بله نامه شما ارسال گردیده و حتما پیگیری میشه. سپاس.
کنیز زهرا
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 07:12 ب.ظ
سلام امیدوارم که همین طورپایدار و موفق باشد.
بشیر
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 02:39 ب.ظ
سلام. اطلاع رسانی عالیست.
خادم الصادقیون
جمعه 17 اردیبهشت 1395 09:12 ب.ظ
سلام حاجی خداوند شما را حفظ کند از لینگ نمودن وبهای ما کمال تشکر را دارم شما را به نام سردار جنگ نرم حاج کاظم رفسنجانی لینگ در وبهایمان نمودم. خدا شما را حفظ نماید. بی زحمت این وبلاگ را لینگ دهید.
پاسخ کاظم رفسنجانی : خادم الصادقیون، سلام ضمن تشکر از شما. چشم حتما این وبلاگ لینک میشود. التماس دعا.
حسینی
جمعه 17 اردیبهشت 1395 08:56 ب.ظ
سلام حاج کاظم برادر عزیز تر از جانم سوالی دارم اگر ماموریتی به شما بدهم آیا شما هم طاقت آن را داری این راز را با خودتان به گور ببری اگر میتوانید رازداری نمایید ما در خدمت هستیم ولی اگر تحمل نگه داشتن این رازها را ندارید همین الان به من بگو من طاقت نمی آورم رازداری کنم یا بیکار نیستم ولی اگر قول دادی و پرده از راز برداشتی با جد ما طرف هستی. کسی شما را مجبور نکرده چون انسان مختار آفریده شده ولی اگر قول دادی و عمل نکردی به جدم شما را به خداوند واگذار میکنم.
پاسخ کاظم رفسنجانی : باسلام. حسینی عزیز من در رازداری هنوز خیانت نکردم ،حتما زندگینامه بنده را مطالعه نمودید، یکی از دلایل موفقیت بنده بخاطر راز داری است. من در خدمت شما هستم.
سرهنگ باز نشسته
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 10:54 ب.ظ
آقای رفسنجانی سلام خسته نباشی دلاور. هنوز هم ماشاالله فعالی.خدانگهدارت و موفق باشی.
پاسخ کاظم رفسنجانی : جناب ضمن سلام و تقدیم احترام نظامی خدمت شما،تشکر میکنم که از وبلاک شخصی بنده دیدن کردید ببخشید اگه ممکنه با شماره یا آدرس ایمیلی که در بخش تماس باما درسایت جوادیه هست باهام تماس بگیرید.سپاس.
سلمان پور-شیراز
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 05:58 ب.ظ
بسمه تعالی- کم و بیش با فعالیتهای برادر عزیز، آقای رفسنجانی آشنا هستم. برای ایشان در تمامی عرصه ها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
غلامی- جوادیه
یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 11:08 ب.ظ
باسلام و ادب شما باعث افتخار مردم جوادی الهیه و نوق و رفسنجان هستید.قبلا مطالب خوبتان را درمطالعه کردم و استفاده بردم موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 31 تا 60